Maskavai un Daugavpilij ir potenciāls sadarbībai ekonomikas jomā31/05/07

Potenciālu sadarbības attīstībai saskata abas puses un to apliecināja tikšanās laikā Daugavpils Domē, kad Daugavpili apmeklēja Maskavas Centra apgabala prefekts Sergejs Baidakovs un Maskavas uzņēmēju delegācija, kuras sastāvā bija lielu tirdzniecības koncernu pārstāvji.

Daugavpils mērs Rita Strode, uzrunājot viesus uzsvēra, ka šī vizīte ir liels gods un cerība uz sadarbības paplašināšanu. Ar Maskavas Centra apgabalu Daugavpils ir noslēgusi sadarbības līgumu, bet līdz šim ciešāki kontakti veidojās izglītības un kultūras jomās. Rita Strode izteica gandarījumu par to, ka pēdējā laikā ļoti strauji attīstās ekonomiskie kontakti ar Krieviju.

Sergejs Baidakovs uzsvēra, ka šī vizīte ir svarīgs pavērsiena punkts. Maskavā ir interese par Daugavpili un to ir jāveicina, jāpalīdz uzņēmējiem.

Rita Strode uzskata, ka Daugavpilij ir jāizmanto savs unikālais ģeogrāfiskais stāvoklis, par to jāstāsta, jāaicina uz Daugavpili. Bez tam pilsēta uzsākusi realizēt virkni svarīgu projektu, kuri sakārtos infrastruktūru un veicinās ekonomisko uzplaukumu. Ar šiem projektiem tika iepazīstināti viesi no Maskavas. Ar lielu interesi viesi uzklausīja prezentācijas par Lidostas izveides un Cietokšņa attīstības projektiem.

Klausoties par Lidostas izveides projektu, ciemiņi izrādīja pārsteigumu par pilsētas uzdrīkstēšanos un izteica pārliecību, ka tas izdosies.

Maskavas Centra apgabala prefekts prezentēja savu projektu, ko kā pirmo piedāvā Daugavpilij. Maskava vēlas dāvināt pilsētai Dubrovina pieminekli, kuru uzstādīs viņa veidotajā Dubrovina parkā. Dubrovins bija ilggadējs un izcils pilsētas mērs. Pieminekli veido Aleksandrs Taratinovs. Viņš atvedis uz Daugavpili skices, kuras nodeva daugavpiliešu vērtējumam.

Daugavpils sevi saskata ka stabilu tiltu starp austrumiem un rietumiem. Tieši tāda devīze dota reģionālajam forumam, kas notiks Daugavpilī 28.-30. jūnijā. Daugavpilī ieradīsies ļoti liela Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas uzņēmēju un politiķu delegācija. Saruna forumā būs par iespējām sadarboties Baltijas reģionam ar NVS valstīm. Tas ir vēl viens ļoti liels solis uz jaunām iespējām, ko paver ekonomiskā sadarbība.Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre Līga Korsaka, 5404374

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha